ONLİNE TİCARET (E-TİCARET) YAPMAK İÇİN DOĞRU ÜRÜN BULMAK!

İnternetin hızla yaygınlaşması sonucu bu platformdan para kazanmanın oldukça kolaylaştığını söylersek sanırız yanılmış olmayız. Bu nedenle ister istemez insanların daha çok vakit geçirdiği akllı telefonları veya ev ya da ofislerinde ki bilgisayarları ister istemez reklamlar vasıtasıyla gözlerine çarpan ürünlerle dolu.

İşte bu fırsatı değerlendirmek ise sizler için büyük bir fırsattır. Tabi eğer internet üzerinden bir şeyler satmaya karar verdiyseniz. Ancak burada yapılan bir hatadan söz etmek isteriz ki internetten ürün satanların pek çoğu özellikle de yeni başlayanlar, sattıkları ürünleri kendilerine hoş geldikleri veya alelaede bir şekilde “bu  gider hacı abi” mantığıyla baktıkları için hata ediyorlar.

İnternet üzerinden bir ürün satmaya karar verdiyseniz, online satış yapmak adına çaba sarf ediyorsanız canınızın istediği veya Nasreddin hoca misali “Ya tutarsa” diyerek satmaya çalıştığınız ürün size hayal kırıklığı getirecektir.

Online satış yapmak gerçekten ciddiyet isteyen bir iştir çünkü internet müşterisi fiziki müşteriye hiç bir zaman benzemez. Zira sizin mimiklerinizi, davranışlarınızı, ruh halinizi görmez ve oturduğu yerden her şeyin hayal ettiği gibi olmasını ister.

Hadi kabul edelim biz de internetten alışveriş yaparken benzer bir hale bürünüyoruz!

Yeni bir online dükkan açmak ve satış yapmak istiyorsak canımızın istediği veya belki tutar mantığı ile ürün satmaya çalışmaktan ziyade iyi bir pazar araştırması yapmak zorundayız. Satmaya çalıştığımız ürünün talep görme aralığı nedir, insanların bu ürüne olan ihtiyacı nedir, hangi düzeyde bu ürünler satılmış, diğer satıcılar nasıl satıyor, satın alanlar nasıl yorum yapıyor ve yaptıkları yorumlarda eksi ve artılar neler bunlara tek tek dikkat ederek ona göre kendi mağazamızı dizayn etmeliyiz.

Piyasa da çok bilinen, çok fazla bulunan bir ürünü satmak gerçekten de çok tehlikelidir. Zira bu tür ürünlerde toptancılar çok fazladır ve siz de aynı toptancı gücüne sahip  değilseniz fiyat anlamında onların önüne geçemeyeceğiniz aşikardır.

  BORSA DA PARA KAZANMAK! ACEMİ YATIRIMCI HATALAR! BUNLARI YAPMAYIN!

İşte bu nedenlerden  dolayı satmak istediğiniz ürünün pazar araştırmasını iyi yapmalı ve doğru ürünü bulmalısınız. Hele eğer Dropshipping yapmak niyetindeyseniz bu iş sizin için daha çok zorlaşacaktır çünkü fiyat aralığını yakalamanız ve büyük toptancıların önüne geçmeniz hayli zor olacaktır.

Sizin fiyatınız pahalı olduktan sonra da sizi tercih etme sebepleri azalacaktır. İsterseniz en kalitelisini ben satıyorum deyin,  daha önce satış yapanların önüne geçmeniz zorlaşacaktır. Mesela Elektronik kategorisi de böyledir çünkü en çok yeni satıcılar bu kategoriye hücum ederler ve bu kategorinin de güçlü toptancıları olduğu için fiyat bakımından önlerine geçemezler ve harcadıkları para zarar olarak yanlarına kar kalır.

O nedenle bu hususta ilk yapılacak olan doğru ürün araştırması yapmaktan geçer ve gerekirse aylarca ürün araştırması yaparak doğru ürünü bulmak zorundasınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 51,121.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,744.82
  • tetherTether (USDT) $ 0.999704
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.71
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 520.32
  • stellarStellar (XLM) $ 0.414305
  • moneroMonero (XMR) $ 214.39
  • tronTRON (TRX) $ 0.052386
  • eosEOS (EOS) $ 3.86
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.92
Devamını oku:
Asya ekonomileri 2021’de büyümeye devam edecek

İşte bu haftanın kazandıranı

BORSADAN PARA KAZANMAK İSTER MİSİN? O ZAMAN BU YAZI SANA TAM SANA GÖRE!

Kapat