İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu

Günümüzde teknolojinin bu denli gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması yeni iş kollarının doğmasına yol açmıştır.

Pek çok kişi geçimini sağlamak ya da ek gelir elde etmek için, internet erişiminin olduğu her yerde kolayca bu işlerde çalışabilmektedir. Bu yazımızda bahsettiğimiz işlerden 10 tanesini derledik.

1)Blog Yazarlığı

Kolay bir şekilde açılabilen ve yönetilebilen bloglar sayesinde internetten para kazanmak mümkün olmaktadır. Kaliteli ve özgün içerikler üretip yeterli zaman ayrıldığı takdirde keyifli bir şekilde blog yazarlığı yapılabilir. Belli kriterlere göre tıklanma, okunma sayınız ne kadar fazla olursa kazandığınız miktarda o kadar artar. Tabi bunun için kaliteli içerik üretimi önemli.

2)Makale Yazarlığı

İnternet sitesi ya da blog kurmadan, hali hazırda bulunan internet siteleri için içerik üreterek yazı yazmakta internetten para kazanma yöntemlerinden biridir. Bu işte sürekli üretim yapmak ve zaman ayırmak gereklilikler arasındadır. Farklı konularda araştırmalar yapıp yazı yazmanın kişisel gelişim için büyük katkı sağladığını söylemek mümkündür.

3)İnternet Sitesi Kurmak

İyi bir alt yapıyla kurulmuş ve ilgi çekici bir internet sitesi günde yüzlerce ziyaretçi almaktadır. Kod yazmayı öğrenmek gerekmeden hazır yazılımlar yardımıyla da kurulabilen internet siteleri yardımıyla para kazanılabilir.

4)Youtube

Özgün içerikler yapılıp yeterli izlenme ve abone sayısına ulaşıldığına Youtube üzerinden yüksek miktarda para kazanılabilir. Kanalın büyümesiyle birlikte çeşitli markalardan alınacak viral reklamlar sayesinde kazanılan miktar daha da artar.

5)Anket Doldurmak

Anket sitelerine üye olup online anketler doldurularak biraz vakit harcandığı takdirde kolayca para kazanılabilir.

6)Google Reklamları

Blog sitesi ya da internet sitesi kurduktan sonra sitenizde Google reklamlarının olması yoluyla ekstra bir çaba sarf etmeden para kazanmak da yaygın bir yöntemdir.

7)Tema ve Eklenti Tasarımı

Yaptığı işi tanıtmak gibi sebeplerle internet sitesi kurmak isteyen kişiler, hazır tema ve eklentiler satın alabiliyor. Bu hizmeti karşılayarak para kazanılabilir.

  SABUNCU DÜKKANI BAYİLİK FIRSATI! SABUN DÜNYAM!

8)Çeviri Yaparak

Yeterli seviyede yabancı dil bildiğiniz takdirde bu yöntem internet üzerinden yüksek miktarlara kadar para kazanmanızı sağlayabilir.

9)Sesli Kitap

Düzgün bir diksiyon ile mevcut kitapları seslendirip ilgili sitelere ve uygulamalara satarak para kazanmak mümkündür.

10)Web Seminer

Yeterli bilgi birikimine sahip olduğunuz alanda, ilgili kişilere internet üzerinden ücretli seminer ve eğitimler verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 32,093.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,311.32
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • rippleXRP (XRP) $ 0.265940
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 133.79
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 426.91
 • binancecoinBinance Coin (BNB) $ 40.90
 • stellarStellar (XLM) $ 0.258785
 • bitcoin-cash-svBitcoin SV (BSV) $ 174.40
 • eosEOS (EOS) $ 2.62
 • moneroMonero (XMR) $ 138.58
 • tronTRON (TRX) $ 0.029356
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.32
Devamını oku:
Borsa haftaya rekorla başladı

OTO YIKAMA DÜKKANI NASIL AÇILIR?

İnternetten Para Kazanmak İster Misiniz? İşte Sizin İçin İncelediğimiz 5 Yol

Kapat