BLOG YAZARAK PARA KAZANABİLİR SİNİZ!

Blog açmak fikri bilgisayar ile haşır neşir olan pek çok kişinin aklında ki düşüncelerden biridir. Elbette ki blog açmak isteyenlerin birincil amacı para kazanmak olmayabilir.

Blog açmak çok kolay bir işlem olduğundan dolayı ve bunun için günümüzde sayısız ücretsiz yöntem olduğundan dolayı oldukça tercih edilen bir yöntemdir ve örnek vermek gerekirse bir fotoğrafçı, çektiği fotoğrafları sergilemek için veya bir yazar adayı yazılarını yayınlamak için ve hatta aile albümü oluşturmak için bile blog açanlar mevcuttur.

E hal böyle olunca blog açanlar veya açmaya niyeti olanlar hatta hiç niyeti olmayanlar bile böyle bir imkan var ise neden bu imkandan faydalanarak para kazanmasınlar ki ?

Blog açmanın bir çok ücretsiz yöntemi vardır ve bunlardan en bilineni wordpress ile blogger olduğu gerçeği yadsınamaz. Bu iki uygulama ile hızlı ve gayet güzel görünüşe sahip bloglar açabilir ve biraz özveri ile hızlıca para kazanabilirsiniz.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Blog açmaya niyet ettiğinizde mühim olan belli bir alana yönelik bir çalışma yapmanız ve kendinize şunu sormanız, ben olsam benim bloguma girer miydim?

Her şey aslında bu sorunun cevabında gizli! Zira blog açtığınızda onu insanların ilgisini çekecek şekilde dizayn etmeli ve içini doldurmalısınız. Gerek konuların farklılığı, gerekse yazma şekliniz ile insanları blogunuzda tutmayı başarmalısınız azizim!

Yoksa “ne işim var la benim burada?” der ve girdikleri gibi çıkar giderler! Yani kısaca tercih sebebi olmalısınız!

Ve unutulmaması gereken altın kuralınız şu olmalı;

Sizin zaten milyonlarca rakibiniz var ve siz bu koşu parkurunda en son sırada başladınız!

İşiniz bu kadar zor!

Ama pes etmeyin veya üzülmeyin çünkü arama motorları algoritması gerçekten çok farklı çalışıyor ve kaliteli içerik ürettiğinizde o milyonlarca rakibiniz arasından belki de 1 gece sıyrılıp en önce geçme ihtimaliniz bulunuyor. Bunun sayısız örnekleri mevcut!

  Pasif Gelir İle Hemen Para kazan! Pasif Gelir Nedir?

Öyle küçümsenecek bir sektör değil inanın, birazcık becerisi olan ve içerik üretmeye meraklı kişiler sadece blog yazarak her ay 500 TL ile 80.000 TL arasında kazançlara sahip olabiliyor.

Bu durumda elbette ki kazançlarınızı etkileyen içeriklerin olduğu gerçeğinden yola çıkarak sizin talep gören içerikler üretmenizden kaynaklı.

Hani öyle “dur hacı abi, bir blog açayım da, kopyala yapıştır yaparım beya” demekle olmuyor. Arama motorlarının yapay zekaları bunu anında algılıyor ve “seni gidi kopyacı seni” diyerek sizin blogunuza ziyaretçi göndermiyor.

Burası hababam sınıfı değil yani 🙂 Kopya çekerek bir yerlere gelemezsin 🙂

Çalışacaksın! Çalışacaksın! Çalışacaksın ve kazanacaksın! 🙂

Hatırlatmakta fayda var, blog açmak demek oturup bilgisayar başına deli gibi yazı yazmak demek  değildir. Yani kalkıp aldın 2 sayfa yazı yazdın iş bitti ile olmuyor arkadaşım!

Yani üç beş kelam ettin, içerisine bir kaç okkalı atarlı, giderli veya duygusal sömürgeli cümle kurdun diye para kazanamıyorsun!

Biraz önce dile getirdiğimiz gibi “ben benim bloguma girer miydim” sorusunun cevabı evet olduğu gün kazanmaya başlayacaksın.

Ama yine söylediğimiz gibi yazmayla da bitmiyor ki bu işler ah ah ah!

Yazmak bu işin birinci basamağı, daha zirveye çok var, sırt çantanı al, botlarını giy, halatı omzuna bağla, zirveye tırmanışa çıkıyoruz!

Yazdığınız yazının teknik temellerini iyi kavramalısınız, örneğin hedef kitlenizin ne olduğunun kim veya kimler olduğunun farkına varmalısınız! Yazıyı yazdınız bitti oturup “dur ula gelir şimdi üç beş ziyaretçi” diye beklemek yerine adeta günümüzün nimeti olan internet üzerinde biraz araştırma yapmalı ve sizin blogunuza girecek kişilere nasıl ulaşacağınızı ve onların blogunuzu ziyaret etmesini sağlayacak yöntemleri araştırmalısınız.

Korkmayın! Bu hususta da sayısız yöntemler, eğitimler, yazılar, siteler, videolar bulunuyor!

  Hemen Para Kazanmaya Başlayın! Nasıl mı ?

Bir diğer husus ise Google arama motoru algoritmalarının sizin yazdığınız yazıları uygun bulmasıdır. Burada da karşımıza hemen “Arama motoru optimizasyonu” dediğimiz ” SEO ” olayı karşımıza çıkıyor ki bu durumda gerçekten elzem durumlardan bir tanesidir.

SEO hizmeti veren ve paket satma derdinde olan bir çok kişi mevcut, evet bazıları işe yarayabiliyor ama bazılarının ise “sahte” olduğunu google algoritması çoktan çözmüş halde yani para tuzağı olmaktan öteye gidemiyor.

Bu konu da Google Blog sizler için hizmet sunuyor ve bizzat birinci ağızdan size eğitici yazılar ile destek veriyor bu yazılar ile.

Yani toparlayacak olursak azizim, pes etmeyin, mücadele edin ve emin olun kazanacaksınız. Belki de kazanmaya başladığınız gün bu okuduğunuz yazıyı hatırlar ve gelir bize bir menengiç kahvesi ısmarlarsınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,699.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,549.82
  • tetherTether (USDT) $ 1.01
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 181.50
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 503.71
  • stellarStellar (XLM) $ 0.408032
  • moneroMonero (XMR) $ 211.84
  • tronTRON (TRX) $ 0.051200
  • eosEOS (EOS) $ 3.75
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.88
Devamını oku:
Asya borsaları karışık seyretti

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu

Avrupa’da o ülkede nakit para tarih oluyor! Dijital para 2022’de hayata geçirilecek

Kapat