FARKINDALIĞINI ARTIRMAK MI İSTİYORSUN? BU YAZI TAM SANA GÖRE!

Kişisel gelişim olgusu, her ne kadar ülkemizde az rağbet edilen bir husus gibi görülse de, bize göre en az ekmek su kadar mühim bir durumdur.

Zira gelişmeyen insanın yerinde sayan insan olduğunu hemen hemen herkes kabul edecektir.

Kişisel gelişim kişinin ruhsal, fiziksel, zihinsel olarak tüm potansiyelini en üst noktada kullanabilmesi anlamına da gelir ki bu durum aslında sonsuz bir içsel yolculuk olma özelliği de taşımaktadır.

Kişisel gelişim aslında sizi dış  dünya ile irtibatlandıran aracın ismidir ve bu yolculuk sizi o dış dünya ile boyutsal anlamda farkındalığınızı artırır.

İnsanlık tarihinin ilk başladığı günden bu güne kadar geçen zaman içinde tüm bilge kişiler, insanın kendini geliştirmesi gerektiği konusunda fikir birliği içinde olmuşlardır.

Şaman bilgelerden tutun da, Antik Mısır önde gelenlerine, Antik Yunan filozoflarından dünyanın farklı yerlerinde varolmuş tüm düşünürler insanın kendini geliştirmesi gerektiğini üzerinde ehemmiyetle eğilerek belirtmişlerdir.

Kişisel gelişimde ilk durak ise şüphesiz ki insanın değerledir. Bu değerler, kişisel, ailesel, toplumsal, bölgesel değerler olarak bir sıraya koyulabilir elbette. Ancak tüm bu sınıflandırmaların ortak noktası ise sevgi, saygı, sadakat üçlemesini içinde barındırır.

Bu ana üçleme şüphesiz ki doğru insan olmanın anahtarıdır. Kişisel gelişimin kapılarını açmak için gerekli olan bu anahtar, sizi uzun yolculuğunuzda rahat ettirecektir.

Hiç bir zaman bu üçleme de, sizi yönlendirmeye çalışanlara kulak asmayın ve kendi doğrularınızı sıralandırarak yola çıkmayı tercih edin. Yani kısaca başkalarının doğruları ile yaşamayı değil, kendi doğrularınız ile yaşamayı öğrenin.

  DUYGULARINIZI YÖNETEBİLİYOR MUSUNUZ ?

2 thoughts on “FARKINDALIĞINI ARTIRMAK MI İSTİYORSUN? BU YAZI TAM SANA GÖRE!

 1. Türkiyede sizin kategorilerde paylaşım yapan nadir bloglara rastladım ama içeriği bol, zengin ve alıntı ( çalıntı ) olmayan nadir kişilerdensiniz. İnsanları girişimciliğe yönlendirmeniz gerçekten harika. Sitenizi favorilerime aldım. Artık sık sık takip edeceğim. Bu güzel makaleniz içinde teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 46,751.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,480.42
 • tetherTether (USDT) $ 0.998313
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 172.30
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 488.72
 • stellarStellar (XLM) $ 0.396839
 • moneroMonero (XMR) $ 207.45
 • tronTRON (TRX) $ 0.049035
 • eosEOS (EOS) $ 3.61
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.88
Devamını oku:
HAYIR DEMEYİ ÖĞRENMEDİKÇE, KAZANAMAZSIN!

Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemi ile anında kazan

BLOG YAZARAK PARA KAZANABİLİR SİNİZ!

Kapat