BORSA OYNAMAK NEDİR? BORSA YATIRIMI NASIL YAPILIR?

Borsa oynamak için borsayı öğrenmeniz kavramlarına hakim olmanız gerekir. Borsa oynamak ve borsa da kazanmak iyi bir ekip çalışması ve ileri görüşlülük ile sağlanır. Peki norsa nedir, ne anlama gelir?

Borsa Nedir

Borsa bir şekil alım satım yoluyla parayı katlamayı hedefleyen bir sistemdir. Borsa piyasası her an değişebilir iyi bir gözlemci olmanız lazım. Borsa ticarette var olan değerli eşyaların el değiştirmesidir. Ticarete konu olan herşeyi içine alır. Para birimleri, hisse senetleri, değerli mallar, vadeli işlem sözleşmeleri gibi ticaret mallarının aracı ile el değiştirmesidir. Aracı olmadan işlem yapmanız mümkün değildir. Amacınız ise malı ucuza alıp yükseğe satmaktır. Yani piyasa düştüğüne alıp yükseldiğinde satmanız kazanmak için şartlardan biridir.

3 Ana Kavram Nedir?

Borsa oynamak üç ana kavramla birlikte gerçekleşir. Alıcı satıcı ve aracı. Sizin satıcı olduğunuzu varsayalım. Elinizde bulunan değerli ürünü satmak için aracıya ihtiyacınız vardır. Sizin için piyasayı takip edecek uygun zamanı yakalayacak olan kişi aracıdır. Alıcı ise sizin satmak istediğiniz şeyi alacak kişidir. Eğer piyasanın size kazandıracağı bir dönemdeyseniz alıcınız ile hemen anlaşmalısınız.

Aracının Görevleri Nelerdir?

Borsa oynamak her ne kadar kazandırıcı bir iş olsa da size zarar ettirebilir. Zarar etmemek için ise piyasayı sıkı takip edecek işin uzmanı olmuş birine ihtiyacınız vardır. Işte bu noktada sizi yönelndirecek tahminlerde bulunacak kişi aracıdır. Size vereceği komutlar doğrultusu içersinde hareket ederseniz kazanısınız. Aracı hakkında bir diğer önemli konu ise aracınızın iyi olmasıdır. Yanlış yönlendirmelerde bulunan bir aracı ile çalışıyorsanız kazanmayı beklemeniz seçtiğiniz aracı kadar yanlış olur.

Küçük Adımlarla İlerleyin

Unutmayın ki borsa oynamak bir şans işidir, her ne kadar uzmanlaşmış olsanız bile zarar edebilirsiniz. Birde yeniyseniz ya da ilk kez borsa oynayacak iseniz küçük adımlarla başlayın. Sonuçları önceden bilemez ancak takip edebilirsiniz. Bu nedenle direkt tüm mal varlığınızı yatırmanız sizin açınızdan büyük bir riske girmek olur. Borsa yolculuğunuza küçük adımlar ile başlamalı önce ortamı ve borsayı öğrenmelisiniz. Ardından işleri büyütüp daha çok koyabilirsiniz.

  İnternetten Para Kazanmak İster Misiniz? İşte Sizin İçin İncelediğimiz 5 Yol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 48,470.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,530.27
  • tetherTether (USDT) $ 0.999110
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 178.90
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 493.56
  • stellarStellar (XLM) $ 0.402995
  • moneroMonero (XMR) $ 204.04
  • tronTRON (TRX) $ 0.049872
  • eosEOS (EOS) $ 3.70
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.87
Devamını oku:
Arsaya yoğun talep

Amazon FBA Nedir? Sizde Amazon’dan para kazanın!

Korona Virüsün İşletmemize Etkisinden Nasıl Korunmalıyız

Kapat