BORSA DA PARA KAZANMAK! ACEMİ YATIRIMCI HATALAR! BUNLARI YAPMAYIN!

Borsa deyince toplumun bu konudan uzak kesimi öcü gibi bakıyor ama borsa bir çoklarını zengin eden en önemli kazanç platformlarından bir tanesi olmaya da devam ediyor. Borsa da alım satım yapan insanlar için para kazanmak oldukça kolay. Haksız da sayılmazlar çünkü işlemeye başladığı tarihten bu yana pek çok kişiyi zengin etti.

Aslında Borsa’da işlem yapmak öyle dışarıdan göründüğü gibi da vinci şifresi gibi zor değildir. Bilakis sadece mantığı anladığınızda çok kolay işlem yapabilirsiniz. Asıl zor olan kısmı analiz yapma tarafıdır ki gerçekten o kısım uzmanlık isteyen bir husustur.

Şüphesiz günümüzde bir çok kişi zengin olmak istiyor çünkü huzur ve mutluluğun yolunun paradan geçtiğini düşünüyor. Bu nedenle de kolay para kazanma yöntemleri için arayış başlıyor ve o arayışların başında belki de borsa geliyor.

Borsa da yatırım yapmak isteyenlerin birinci işlemi, hangi vadade yatırım yapacağı konusudur. Zira Borsa şüphesiz ki yatırım işidir. Almış olduğunuz bir hisse için elinizde bulunan nakit parayı bir yıl, iki yıl veya beş yıl bile bekleyebilirsiniz. Asıl sorun tam da burada başlıyor nakit paranızı yatırarak o kadar bekleyebilir misiniz?

Zira bazı hisselerin yükselişi uzun bir zaman dilimine yayılırken, bazı hisseler ise anlık yükselişler ile güzel karlar bırakabiliyor. Ancak günümüzde yatırımcılar Borsa’ya girmeye niyet ettiklerinde bir takım hatalar yapıyorlar.

Yapılan hatalardan bazıları ise şunlar;

Filanca öyle dedi!

Maalesef ki ülkemizde en çok tercih edilen yatırım yapma kararlarını etkileyenlerin başında “Filanca” lakaplı kişiler gelir. Bunlar eş, dost, akraba olabilir ve aslında kendileri de bilmediği halde tavsiyede bulunurlar.

Bu kişilerden alınan bilgiler ile yatırım kararı alanların bilgileri sadece kulaktan dolma ve aslında onların da sadece duyduğu bilgilerden ibarettir ve sonucu her zaman hüsran olmuştur. Bu tavsiyeleri verenlerin zaten tavsiye verecekleri kadar tecrübeye sahip olsalardı, iyi kazançlar elde etmeleri gerekirdi.

  Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemi ile anında kazan

Bence Öyledir!

Başka bir tür ise borsa da alım satım yapmak isteyenlerin büyük bir kısmının kendi iç güdülerine kulak vererek kararlar almasıdır. Yatırım yapan şirketin karlılık oranı ölçülmeden, yatırımları veya yeni ortaklıkları veya geçmişte ki yatırımları ile gelecekte ki yatırım planları, sektörel anlamda gelişimi veya borsayı etkileyecek küresel düzeyde ki ekonomik ve siyasi hatta jeopolitik gelişmelere dikkat etmeden alınan yatırım kararları da ne yazık ki hüsranla sonuçlanacaktır.

Ya tutarsa?

Borsa’da yatırım yapmak isteyenlerin az bilgi sahibi olarak veya hiç bilgi sahibi olmadan yatırım yapmaya çalışmaları, belki tutarsa düşüncesiyle para yatırarak sonuç beklemeleri maalesef ki hiç bir zaman mutlu etmez.

Zira unutulmamalıdır ki Borsa ciddi derecede finansal bilgi gerektirir ve iyi bir analiz yeteneğine sahip olmadan Borsa’da hangi hissenin çıkacağını, hangisinin düşeceğini kestirmek oldukça zordur. Borsa’da işlem gören hisse fiyatları şüphesiz ki tesadüfen inip çıkmazlar. Yani ya tutarsa mantığı ile Borsa’ya girmek tam anlamı ile ekonomik intihar olabilir ve piyasa dinamiklerini bilmeden yatırım hüsranla sonuçlanacaktır.

Son şansıma zar attım!

Evet bu kelimeyi sıkça duyuyoruz! Kendi psikolojik dünyasında Borsa’yı çıkış kapısı olarak görenlerin kullandığı bir tabirdir bu son şansıma zar attım meselesi! Ama unuttukları bir şey var ki Borsa zar atılacak bir yatırım aracı değildir.

Borsa’da kazanmak isteyenler bilmelidir ki riski oldukça yüksek bir platformdur. Yani acemi yatırımcıların tüm parasını yatırması kesinlikle  doğru bir davranış değildir. Tanımadıkları bir hisseye paranın yatırılması nasıl doğru davranış değilse, aynı şekilde borç alarak Borsa oynamak veya çok para kazanayım umudu ile kredi çekilerek bu işe girilmesi de kesinlikle doğru değildir.

Borsa’da en doğru seçim ya bir eğitim almaktır ya da iyi bir analizci gözetiminde yatırım araçlarını kullanarak hisse al sat yapmaktır.

  ROMANOV KOYUN, KUZU MAKİNESİ BESLEMEK MANTIKLI MI ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 46,751.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,480.42
  • tetherTether (USDT) $ 0.998313
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 172.30
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 488.72
  • stellarStellar (XLM) $ 0.396839
  • moneroMonero (XMR) $ 207.45
  • tronTRON (TRX) $ 0.049035
  • eosEOS (EOS) $ 3.61
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.88
Devamını oku:
Son dakika… Bitcoin yeni tarihi zirvesine ulaştı

kayseri
Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemi ile anında kazan

Kapat