Bitcoin Sanal Para İle Para Kazanabilirsiniz

Bitcoin sanal para ile gelir elde etmenin ilk yolu, sanal cüzdanda tutulan dijital paraları değer saklama aracı olarak kullanım şeklidir. Başlangıç alış fiyatı ile zaman veya diğer faktörlere bağlı olarak; satış fiyatı arasında gerçekleşen fark bitcoin geliri olarak adlandırılmaktadır.

Burada ki süreç kullanıcının piyasa bilgisi ve gelecek beklentisi ile doğru oranlı  gerçekleşmektedir. Bitcoin ile gelir elde etmek oldukça kolay bir süreç görünse de piyasa teknik bilgisi kullanılmalıdır.

Bitcoin piyasaya duyurulmasının ardından kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmüş fakat piyasalarda yeterli hacmi yakalayamamıştır. Ortaya çıktığından bugüne kadar olan süreçte yatırımcısını sürekli güldürmeye devam etse de para özelliği taşımamasından dolayı oldukça eleştiri almıştır.

Fakat bütün bu eleştirilere rağmen değer kaybetmeyen bitcoin, ulusal düzeyde faaliyet gösteren bazı merkez bankaları tarafından piyasaya kaynak oluşturması için borsaya eklenmiştir.

Bitcoin İle Gelir Elde Etme Yöntemleri

Bitcoin fiziki para birimlerinden oldukça farklı bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Anonim olması, herhangi bir otoriteye bağlı kalmaması ve aslında yapılan en büyük eleştirilerden bir tanesi olan arz sorunu.

Para ile arz arasında ters bir orantı olduğu göz önünde bulundurulursa; Bitcoin ile gelir elde etmek oldukça riskli bir işlem olarak görülmektedir. Fakat bu alanda deneyimli ve bilgili uzmanlar tarafından gerçekleştirilen açıklamalar doğrultusunda geleceğin para birimi olarak kabul edileceğini açıklamak yanlış olmaz.

Bitcoin ile gelir elde etmenin ilk yolu al-sat yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bu işlem alış fiyatı ile satış fiyatı arasında gerçekleşen farkların gelir olarak yazılması şeklinde gerçekleşmektedir.

Bu yönüyle Forex piyasalarında işlem gören para birimleri ile oldukça benzer yönleri bulunmaktadır. Bitcoin alış ve satışı genel itibari ile altcoinler aracılığı ile gerçekleşmektedir. Hem daha düşük hacme sahip hem de piyasa fiyatı oldukça uygun şekilde sunulmaktadır. Başlangıç olarak yatırım yapmayı düşünenlerin izlediği yol olarak kabul edilmektedir.

  Hemen Para Kazanmaya Başlayın! Nasıl mı ?

Bitcoin ile gelir elde etmek için kullanılan bir diğer yöntem ise bitcoin madenciliğidir. Bitcoin madenciliği yüksek performanslı donanımlar aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Bitcoin zinciri üzerinde kurulan sisteme bu donanımların eklenmesi sonucunda bitcoin kazanılmaktadır. Günlük olarak düşük miktarlarda bitcoin çıkarımı söz konusu olsa da yapılan işlem büyüklüğüne göre oldukça karlı bir yatırım aracı olarak uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 32,311.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,336.79
 • tetherTether (USDT) $ 0.997667
 • rippleXRP (XRP) $ 0.266850
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 134.70
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 428.66
 • binancecoinBinance Coin (BNB) $ 41.23
 • stellarStellar (XLM) $ 0.259919
 • bitcoin-cash-svBitcoin SV (BSV) $ 174.06
 • eosEOS (EOS) $ 2.63
 • moneroMonero (XMR) $ 138.76
 • tronTRON (TRX) $ 0.029337
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.32
Devamını oku:
Tatil Geldi İznim Ne Olacak?

OTO YIKAMA DÜKKANI AÇMAK İÇİN İSTENEN BELGELER!

Avrupa’da o ülkede nakit para tarih oluyor! Dijital para 2022’de hayata geçirilecek

Kapat