BAŞARININ SIRRI SİZDE! NEDEN BAŞARISIZSIN?

Değerli dostlarım merhabalar; 
Hayat rastgele şekilde arka arka gelişen rastlantılarla ilerler veya yön değiştirir. Fakat her şeyden öte, başarı ve mutluluk akıllı seçimler yapmakla ilgilidir. 
Başarılı isimler karşılarına çıkan her değerli kariyer ve iş fırsatının tamamen yıllar içinde özenle yarattıkları itibar ve kurdukları profesyonel ilişkilere dayandığını söylerler. Yaptıkları en iyi şey, fırsatları yaratıp fırsatlardan yararlanmaktır.

Yani bu insanlar uzun vadede kendi şanslarını yaratmak için bir zamanlar birçok iyi karar vermek zorunda kaldılar.

Toplum, başarılı insanların servetini tanımlamak için her türlü etiketi kullanmayı sever. Bu etiketlerden bazıları “kendi şansını yaratmak” ve “yetenekli olmak” gibi olumluyken, diğerleri “doğru zamanda doğru yerde olmak” gibidir. Ancak gerçek şu ki, nadir istisnalarla birlikte, başarı her zaman iyi seçimlerin sonucunda oluşur.

Her gün hayatınızın sonucunu etkileyen kararlar alıyorsunuz. Yaptıklarınızı ve yapmadıklarınızı düşünün. Bunları düşünürken, hayatınızda geri dönüşü olmayan şeyleri değiştirmek adına yaptığınız seçimlere rastladınız mı?
Kendinize sormanız gereken soru şudur: Bugün yaptığım seçimler sonucu daha iyi mi yoksa daha mı kötü kılıyor? Gerekirse aynaya bak ve cevap verirken kendine karşı dürüst ol.

İnsanın sahip olduğu imkanlar, yetenekleri ve elbette şansı, hayattaki başarısını belirler. Ama bütün bunlara sahip insanların bile başarılı olamamalarının nedeni, hayata “gelişme odaklı” bakamamalarıdır. İnsanın kendisine ve yapabileceklerine olan inancı, nasıl bir hayata sahip olacağını belirler.

Doğru kararlar asla kolay değildir. Onlar her zaman zor olanlardır. Ancak en zor kısım, bu ilk doğru seçimleri yapmaktır. İnanın bir süre sonra bu tür kararlar vermek karakterinizin bir parçası haline gelecek. 

Başarılı her insan, daha az başarılı olan her bireyden daha doğru çalışıyor, daha doğru okuyor, daha sık insanlarla görüşüyor, daha iyisi için uğraşıyor.

  FARKINDALIĞINI ARTIRMAK MI İSTİYORSUN? BU YAZI TAM SANA GÖRE!

Sizde değişime bugünden başlamalı, doğru okumalı, doğru çalışmalı hayatınıza değer katacak şeylerle meşgul olmalısınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 48,308.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,535.93
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 180.82
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 503.11
  • stellarStellar (XLM) $ 0.411334
  • moneroMonero (XMR) $ 213.51
  • tronTRON (TRX) $ 0.050438
  • eosEOS (EOS) $ 3.73
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.93
Devamını oku:
İNSTAGRAM İLE AYDA 1000 TL KAZANABİLİRSİNİZ!

Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemi ile anında kazan

BORSADAN PARA KAZANMAK İSTER MİSİN? O ZAMAN BU YAZI SANA TAM SANA GÖRE!

Kapat