Amazon FBA Nedir? Sizde Amazon’dan para kazanın!

Amazon FBA Nedir? Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? Amazona Nasıl Dükkan Açılır? Amazon Satıcı Olma İşlemi Nasıl Yapılıyor? Amazon’dan Zengin Olmak Mümkün mü? Amazon hakkında bilmeniz gereken konuları sizler için araştırdım.

Dijitalleşen dünya pazarından her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Yeni siteler kuruluyor, yeni pazarlar ortaya çıkıyor, yeni ürünlerin satışı başlıyor, yeni satıcı durumları ortaya çıkıyor vesaire vesaire..

E-Ticaret dediğimiz zaman ise aklımıza hemen Aliexpress, Amazon, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi siteler geliyor. Genellikle bu sitelerden alışveriş yapan taraf oluyoruz. Peki ya hiç satıcı olmayı düşündünüz mü? Amazon bu konu hakkında yeni bir yol oluşturmuş durumda.

Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA ( Fulfilled By Amazon ) : Kendi üretim alanınızda oluşturduğunuz veya herhangi bir üreticiden ya da tedarikçiden satın aldığınız ürünleri Amazon depolarına göndermenizi ve bu ürünlerin fiyatı ile açıklama kısmını ekledikten sonra satılan her ürünün Amazon tarafından müşterilerinize gönderilmesini sağlayan bir e ticaret sistemidir. Amazon FBA ile çalışırken Amazon her şeyi üstlenmektedir. (paketleme, lojistik, müşteri hizmetleri vb.) Size sadece ürünlerinizi Amazon depolarına göndermeniz yeterli olmaktadır.

Amazonda Kimler Ürün Satabilir?

Amazon FBA sistemi içinde herkes ürün satabilir. İster şahıs şirketi olarak ister direk şirket olarak Amazon işbirliği için dilediğiniz şekilde ürün satarak e ticaret sisteminde sizde satıcı olabilirsiniz.

Türkiye bazında pazar oluşturup TL kazanç elde edebilirsiniz. Dolar bazında gelir elde etmek isterseniz Amazon üzerinden Uluslararası satış yapabilirsiniz.

Amazon FBA Ne Kadar Para Kazandırır?

Öncelikli olarak Amazon FBA üzerinden yapacağınız işlemler bir ticarettir. Ticaret olduğu için bu işi yapmadan önceden yoğun bir araştırma yapmanız gerekiyor. İlk olarak ne satacağınız, hangi kategorilere başvuracağınızı araştırmanız gerekir. Şöyle bir tüyo vermek isterim ki bildiğiniz bir sektör veya hoşlandığınız bir alan üzerinden satıcı olursanız daha iyi motive olursunuz. Bunun sonucunda iyi bir ticaret ortaya çıkabilir.

  BU YÖNTEMLERLE HEMEN İNSTAGRAMDAN PARA KAZANIN!

Amazondan net bir şekilde batarsınız veya çıkarsınız gibi yanıtlar almak zordur. Milyonlarca insanın kullandığı bir platformdan bahsediyorum. Öyle bir sektör bulursunuz ki iş yapmaz zannedersiniz ama bakmışsınız orada ki en popüler satıcı siz olmuşsunuz. Veya herkesin telefon kılıfı aldığını düşünürsünüz ve bu işe girersiniz sonuç hüsran olabilir çünkü e ticaret ve normal çarşı pazarlarda birçok telefon kılıfı satıcısı bulunmaktadır.

Özetlemek gerekirse Amazon FBA şu kadar bu kadar kazandırır demek zor işinizi araştırarak, düzgün ve sabırla yaparsanız elbette güzel paralar kazanırsınız 

AMAZON FBA NASIL HESAP AÇILIR?

https://services.amazon.com.tr/

Amazon FBA Ücretleri Ne Kadar?

Amazon FBA içerisinde yer alan komisyon ve ücretlere yukarıda verdiğim linkten detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 32,018.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,309.05
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • rippleXRP (XRP) $ 0.265945
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 133.81
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 428.35
 • binancecoinBinance Coin (BNB) $ 40.99
 • stellarStellar (XLM) $ 0.258993
 • bitcoin-cash-svBitcoin SV (BSV) $ 174.24
 • eosEOS (EOS) $ 2.61
 • moneroMonero (XMR) $ 139.07
 • tronTRON (TRX) $ 0.029270
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.32
Devamını oku:
Drone pazarı hızla 92 milyar dolara ulaşacak

EPDK belirledi! Doğalgazda bağlantı bedeli 749 lira oldu

HAREKETE GEÇME ZAMANI! BU YAZI SENİ HAREKETE GEÇİRECEK!

Kapat