ALTIN ALIP SATARAK PARA KAZANA BİLİRSİNİZ!

Günümüzde insanların şüphesiz en güvenilir yatırım aracı olarak gördüğü Altın’dır. Toplumun yıllardır değişmeyen güvenilir yatırım aracı olan altınlar çoğu zaman “yastık altı” dediğimiz şekilde yani evlerde saklansa da, son yıllarda bankaların yaptığı cazip kampanyalar ile bankalara koyulduğu biliniyor.

Yastık altı altınları evlerde tutulur ve ihtiyaç olması durumunda küçük küçük bozdurmalar ile harcanabiliyordu. Bu eski bir toplum geleneği olsa da, günümüzde toplumun bir çok alanda gelişmesi ile birlikte tercih sebebi olması değişmemiştir.

Küresel piyasalarda riskler gün geçtikçe artmaya  devam ediyor, örneğin son yaşadığımız Covid-19 pantemisi gibi veya hemen öncesinde olan Ortadoğu’da süren çetin savaşlar gibi veya dünyanın pek çok yerinde halen  devam etmekte olan terörize olaylar gibi…

Hal böyle olunca altına olan talepte artmaya devam ediyor ve bu da altın fiyatlarında yükseliş getiriyor. Küresel piyasalarda ki bu dalgalı durumdan en çok etkilenenlerden bir ide şüphesiz altın olduğunu bilmeliyiz.

İnsanlar altın birikimine karar verdiklerinde şüphesiz ilk çalacakları kapı kuyumcular oluyordu, gerçi günümüzde halen durum böyle ama artık eskiye nazaran farklı bir durum var!

Zira kuyumcularda dahi sahte altın veya gramajı düşürülmüş altın görebilmek mümkün hale geldi. Yani kısaca dolandırılmak istemeyeceğinize eminiz.

Son husus ise altının türü ile alakalıdır ki bu yatırım yapmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken husustur. Eğer altını yatırım yapmak için kar etmek için alıyorsanız işçilik ücreti olmayan altınlara yönelmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Zira unutulmamalıdır ki işçilik konusunda el emeği yoğun olan altınlardan kar etmeniz olanaksızdır. Bu gibi altınlar mesela süslü bilezik çeşitleri gibi, bozdururken çok fazla değer kaybeder. Değer kaybetme ihtimali en düşük altınlar ise gram ve çeyrek altınlar olarak kabul edilir.

  BLOG YAZARAK PARA KAZANABİLİR SİNİZ!

Yine altınla ilgili diğer yazılarımızda da örneklerini verdiğimiz üzere Forex veya Viop piyasalarında altın hesabı açarak işlem yapmanız doğru bir seçim olacaktır.

Ayrıca banka da altın hesabı açmak suretiyle birikim yapmanız da mümkün ve üstelik de bu hesabınızın süresini uzatırsanız devlet katkı paylarından da faydalanmak gayet mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 50,788.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,719.72
  • tetherTether (USDT) $ 0.998754
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 189.13
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 517.99
  • stellarStellar (XLM) $ 0.411062
  • moneroMonero (XMR) $ 207.37
  • tronTRON (TRX) $ 0.051147
  • eosEOS (EOS) $ 3.83
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.92
Devamını oku:
FARKINDALIĞINI ARTIRMAK MI İSTİYORSUN? BU YAZI TAM SANA GÖRE!

KENDİNE NE KADAR GÜVENİYORSUN? BU YAZI İLE SORGULA!

Dolarda 17 yılın en kötü son çeyreği! Stratejist McCarthy nedenlerini açıkladı

Kapat