HAYIR DEMEYİ ÖĞRENMEDİKÇE, KAZANAMAZSIN!

Kişisel gelişim için eğer adım atmak istiyorsanız, bu adımı planlama yaparak başlatmalısınız. İlk planınız ise gelişim vizyonunuz üzerine olmalıdır. Mesela kendinizi sorgulayın ve “nelerin üzerinde çalışma yapmak istiyorum?” diyerek başlayın.

Peki, çalışma yapacağınız alanı ve konuları belirlediniz, o halde ikinci aşamaya geçelim!

Şimdi ise çalışma yaptığınız şeyleri neye dönüştürmek istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin bunu biraz açacak olursak, kişisel gelişim hedeflerinden biri olarak özel bir kurs almaya karar verdiniz. Bu kurs diyelim ki yazılımcılık kursu ve bu kurs bittiğinde ne yapmayı hedefliyorsunuz?

Aslında bir kaç tane şık sıralayabiliriz;

1. Kendi işimi kurmak için

2. Hobi olarak

3. Freelancer ya da maaşlı çalışmak için

4. Eğitimci olmak için

İşte çalışma yapacağınız alanı ve konuları belirledikten sonra, bu çalışmaları neye dönüştürmek istediğinizi yukarıda ki şık örneklerinde olduğu gibi kararlaştırmalısınız.

Bu aşamada tamamlandıktan sonra asıl dönüşüm olması gereken ise bizzat kendinizsiniz. Peki, siz neye dönüşmek istiyorsunuz?

İnsan doğası gereği neyi istemediğini pat diye söyleyebiliyorken “neyi istiyorsun veya ne istiyorsun?” sorusuna cevapsız kalabiliyor. Bu da aslında kişisel gelişim noktasında yeterince hayatımızı planlamadığımızdan ileriye geliyor.

Yatırım yapmayı sadece gayrımenkul ve altına olan yatırımlar gibi görmekten vazgeçerek asıl yatırımın kendimize olan yatırım olduğunu bilmeliyiz. Ayrıca bu yatırım sadece kariyer yapmak için olmamalı, insan olarak gelişmek, gelişebilmek adına olmalı ve hayatımızı sadece bir kere değil her zaman gözden geçirmeliyiz.

Hayır demeyi öğrenin, sınırlarınızı çizmeyi öğrenin, hayatınızda size olumsuzluk empoze eden ve enerjinizi emen herkesi çıkarın. Pozitif bir yaşam ve gelecek için tüm negatifliklerden uzak kalmalısınız!

Haydi! Şimdi tam zamanı!

  İş Ortamında Hayır Diyebilmenin Çözüm Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 48,557.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,544.77
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 181.51
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 503.63
  • stellarStellar (XLM) $ 0.412239
  • moneroMonero (XMR) $ 217.86
  • tronTRON (TRX) $ 0.051393
  • eosEOS (EOS) $ 3.74
  • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 1.91
Devamını oku:
Vmware esxi (ESX) server nedir?

En gelişmiş uçuş ağı

AMAZON.COM DA NASIL SATIŞ YAPILIR? ADIM ADIM REHBER! NASIL PARA KAZANILIR?

Kapat